Kişisel Verilerin İşlenmesi Ne Demektir?

Kişisel Verilerin İşlenmesi Ne Demektir?

Kişisel verilerin işlenmesi diğer anlamı ile kullanılması olarak karşımıza çıkar. Kişisel verilerin tamamının ya da bir kısmının otomatik ya da otomatik olmayan yöntemler ile elde edilmesi, saklanması, değiştirilmesi ya da başka bir alana aktarılması gibi pek çok farklı işlemi ifade eder. Kişisel bilgiler bazen kişinin izni ya da bilgisi dışında birtakım işlemlere tabi tutulabilir. Bu işlemlerin her biri kişisel verilerin kullanılması anlamına gelir.

Bu konuyu bir örnek verecek açıklayacak olursak; kişisel bilgilerin yalnızca bir HDD, CD ya da bir sunucu içinde depolanması farklı bir işlem yapılmıyor olsa da mevcut verilerin işlendiği söylemek doğru olur.

Bu nedenle kişisel veriler için veri işleme içerisinde yer alan pek çok eylem vardır ve bu işlemlerin genel olarak sınırlı sayıda olmadığını belirtmek gerekir. Çünkü kişisel verilerin işlenme süreci bilgilerin ilk olarak elde edilmesinden başlar ve bu veriler üzerinde yapılan farklı işlemlere göre devam eder. Bu işlemlerin her biri kişisel verilerin işlenmesi adını alır.

Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın

Twitter’dan bize ulaşıp soru sormak için burayı tıklayın.

Kvkk hizmeti almak için ve tüm konulara göz atmak için burayı tıklayın.

Apak Akademi'yi
Sosyal Medyada Takip Edin!

Call Now ButtonHemen Ara