ISO 27001 Eğitimi

ISO 27001 Eğitimi

 

Bilindiği gibi sürdürülebilir ticari faaliyetin odağında güvenlik ve disiplin yatar. ISO 27001 eğitimi bu anlamda gerek faaliyetin güvenli bir şekilde sürdürülmesini, gerekse belli bir disiplin içerisinde işleyişin rasyonel anlamda ilerlemesini sağlamaktadır. Dolayısıyla iso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemini işleyiş açısından ve fonksiyonel anlamda değerlendirmesi gereken bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa bir örnekleme yapmak gerekirse; bir işletmenin öncelikle kendisine, daha sonra çalıştığı diğer kurumlara veya müşterilerine ait en mahrem bilgilerinin saklanması ve bilmesi gerekenler dışında 3. kişilerin eline geçmemesi olarak tarif edilebilecek bu sistem uluslararası alanda firmanın imajına büyük katkı yapar.

ISO 27001 Kurumsal Anlamda Güvenlik Altyapısı Gerektiriyor

Elbette yoğun bir ticari yaşam beraberinde yoğun bir veri akışını gerektiriyor. Kurumsal yönü bulunan işletmelerde bu veri akışının yoğunluğu hassas bilgilerin muhafaza edilmesini zorlaştırdığından çok daha profesyonel anlamda bir bakış açısını aslında zorunlu kılmaktadır.  Dolayısıyla ISO 27001 bilgi güvenliği sistemi alt yapısı oluşturulmadan bu standardın yakalanabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle işletmelerin öncelikle detaylı altyapı kurmaları ve bunun işlediğini kanıtlamaları gerekecektir. Alt yapı kurulumu sonrasında sistemin istenilen düzeyde bir güvenliği sağlamasının ardından iso 27001 belgesi almak üzere harekete geçmek gerektiği unutulmamalıdır. Peki, firmamız bu anlamda sizlere hangi katkıları sağlıyor? Kısaca hemen aktaralım. Tüm bu süreci kontrol altında tutabilmeniz ve belge öncesinde gerekli tüm hazırlığın yapılmasında, profesyonel danışmanlık hizmetleri noktasında kurumumuz sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

ISO 27001 Belgesi Öncesinde Tüm Gereklilikler Konusunda Destek Veriyoruz

Kurumsal anlamda işletmeye marka değeri kazandıran bu çalışma öncelikle ticari ilişkilerinde firmanın güvenli olduğunu göstermektedir. Tabiatıyla ISO 27001 belgesine sahip şirketin önemli ölçüde prestijinin arttığını rahatlıkla ifade etmek mümkündür. Dilerseniz bu noktada firmamızın belge başvurusu öncesinde şirketlere sağladığı danışmanlık çerçevesinde iso 27001 eğitimlerimizden bahsedelim.

* İşletme IT altyapınızın detaylı olarak incelenmesi,

* Bilgi güvenliğinin sağlanmasına yönelik teknik ve idari iyileştirmelerin şekillendirilmesi,

* Hedeflenen amaçları ortaya koyacak politikaların oluşturulması,

* Sistemin sürdürülebilir ve sürekli iyileştirilebilirliğini sağlayacak prosedür, proses ve kontrol mekanizmalarının oluşturulması,

* Oluşturulan sistemin işleyişi ve bilgi güvenliği konularında çalışanlara eğitim verilmesi

Olarak sıralanabilir. Burada esas espri firmaların veya kurumların gerekli alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra sistemi çalışır vaziyette tutmasını ve bilgi akışını sürekli kontrol edebilmesini sağlamaktır. Bunun yanı sıra sistemde meydana gelecek bir güvenlik açığında nasıl müdahale edilmesi gerektiği gibi daha birçok ayrıntının yer aldığı danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bizlere web sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

 

#ıso27001Eğitimi #ıso27001Belgesi #ıso27001 #ıso27001Nedir #apakAkademi

Apak Akademi'yi
Sosyal Medyada Takip Edin!

Call Now ButtonHemen Ara